Barcode: 4000607701900
Let's go Nuts in Dark
by Schogetten
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
limited edition
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 559.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 43.0 g |
| of which sugars | 41.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zucker, Kakaomasse, Kakaobutter, _Haselnüsse_ (10%), _Butterreinfett_, Emulgator (Lecithine (_Soja_)), Vanilleextrakt.
Allergens
soybeans
Additives
e322
Related Products in Snacks
NESTLE FITNESS Riegel Cookies & Cream (4x23,5g)
Nestlé, Nestle fitness cookie&cream
D NOVA 4
Wafel teatralny
Kopernik
E NOVA 4
bio Krokodylki Kukurydziane Chrupki
Granex
C NOVA 3
Paluszki z solą
Lubella
E NOVA 3
Wafel teatralny classic
Kopernik,Teatralny
E NOVA 4
NESTLE FITNESS Riegel Schokolade & Mandel (4x23,5g)
Nestlé, Nestle fitness chocolate & almond
C NOVA 4
Paluszki z solą
Lubella
E NOVA 3
bio Kwiatki Kukurydziane Chrupki
Granex
C NOVA 3
Kopernik Piern. uszatki 170G
Kopernik
D NOVA 4
Katarzynki
Kopernik
E NOVA 4
Pierniki nadziewane
Kopernik torun
E NOVA 4
Katarzynki gingerbread cookies
Kopernik
E NOVA 4