Barcode: 4270000387708
Let‘s Popcorn
by Kamomo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
ohne gentechnik
green dot
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 454.0 kcal |
| Fat | 19.1 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 38.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Karamellzucker (enthält: Sojaöl), Mais, Zucker, Karamellsirup, Butter, Weizenmehl, Palmöl, Rapsöl, fettarmes Kakoopulver 4,5%, Weizenstärke, Glukose-Fruktosesirup, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Süßmolkenpulver, Backtriebmittel:Kaliumcarbonate, Ammoniumcarbonate, Natriumhydrogencarbonat, Emulgatoren: Sojalecithine, Sonnenblumenlecithine, Salz, Aroma
Additives
e500
e500ii
e503
e503i
Related Products in Snacks
Nuss-Stängeli
Migros Industrie
D NOVA 4
Waffeln
D
Blueberry Protein
Farmer
Tradition sablé macaron framboise
Tradition
E NOVA 4
Petit beurre chocolat noir
M Classic
E NOVA 4
Gum menthol Flavour extra strong
NOVA 4
Peppermint flavour White
Candida, Migros
NOVA 4
farmer classic cornflakes barres
Migros Classic
D NOVA 4
Petit Beurre
M Classic
E NOVA 4
Farm Chips
Migros
NOVA 4
Blévita pure
Blévita, Migros
C NOVA 3
Chocolat noir aux écorces d’oranges séchées
MBudget
D NOVA 4