Barcode: 8852756403749
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 457.2 kcal |
| Fat | 16.1 g |
| of which saturated | 10.9 g |
| Carbohydrates | 73.9 g |
| of which sugars | 37.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
rice bubbles (32%)(rice, sugar, salt, barley malt extract, rosemary extract), yoghurt compound (27%)(sugar, vegetable oil, milk solids, glucose, yoghurt powder, emulsifier [soy lecithin], food acid [330], salt), glucose, fructose, vegetable oils (antioxidant [tocopherols]), sugar, glucose solids, invert syrup, humectant (glycerol), gelatin, natural flavour, salt, emulsifiers (472e, 472a), milk solids, rosemary extract,
Additives
e306
e322
e322i
e330
e392
e422
e428
e472a
e472e
Related Products in Snacks
MACARONS NOIX DE COCO
Sans marque
E NOVA 3
Rochers Noix de Coco
Biscuiterie Moderne
E NOVA 4
Palets orange
Palets Orange
E NOVA 4
macaron noix de coco
biscuiterie moderne
E NOVA 4
Flan pâtissier
Toupargel
D NOVA 4
Palets Pur Beurre Caramel Et Beurre Salé
Biscuiterie Moderne
E NOVA 4
Préparation spéciale Makrout
le Renard
NOVA 4
Éclair vanille
Leclerc
D NOVA 4
Palets Pur Beurre Citron
Biscuiterie Moderne
E NOVA 4
Macarons noix de coco
Biscuiterie Moderne De Lailly En Val
E NOVA 4
Palets raisin
Biscuiterie Moderne
E NOVA 4
Mini macarons Noix de coco
E NOVA 3