Barcode: 4032549028753
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
50% Paprika, Wasser, 19% Tomatenmark, Zucker, Salz, Branntweinessig,
Related Products in Condiments
Pizza Sauce
Dei Fratelli
A NOVA 4
Original Salsa Medium
Dei Fratelli
C NOVA 3
Sloppy joe sauce
Star Cross
C NOVA 3
Arrabbiata sauce
Dei Fratelli
A NOVA 3
Homestyle sauce
A NOVA 3
All Purpose Italian Sauce
Dei Fratelli
NOVA 3
Mushroom sauce, mushroom
B NOVA 3
Sloppy joe sauce
Dei Fratelli
C NOVA 3
Low Sodium Meatless Spaghetti Sauce
Prima qualita
A NOVA 4
Pizza sauce
Dei Fratelli
B NOVA 3
Traditional sauce
Dei Fratelli
A NOVA 3
Marinara sauce
Dei Fratelli
B NOVA 3