Barcode: 8801056290016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, sugar, skimmed milk powder, whole milk powder, instant coffee, sodium bicarbonate, sucrose esters of fatty acids, coffee flavor.
Additives
e473
e500
e500ii
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Carlsberg pilsner, 3,5%
Carlsberg
NOVA 3
The Brooklyn Amber Lager
Brooklyn Brewery, The House of Beer
NOVA 3
Ramlösa Orginal
Carlsberg, Ramlösa
B NOVA 1
Brooklyn Stonewall Inn IPA
Brooklyn Brewery
NOVA 3
Festis - Cactus Lime
Carlsberg, Festis
NOVA 4
Brooklyn special effects
Brooklyn, The Brooklyn brewery
NOVA 3
Julmust
Apotekarnes, Carlsberg
D NOVA 4
Mountain Dew - Citrus Blast
Carlsberg, Carlsberg Sverige, Mountain Dew, PepsiCo
E NOVA 4
ICE espresso + milk
LÖFBERGS LILA AS
E NOVA 4
Pepsi Max Lime
Carlsberg, Pepsi, Pepsico
B NOVA 4
1664 25 cl 1664 Blanc Sans Alcool 0.4 DEGRE ALCOOL
1664, 1664 Blanc Sans Alcool
NOVA 4
Apotekarnes Julmust
Carlsberg
D NOVA 4