Barcode: 20004163
Letscho
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
gemüse basierte lebensmittel
gewürze
konserven
konserven auf pflanzlicher basis
lebensmittel
obst und gemüse basierte lebensmittel
paprika
pflanzliche lebensmittel
pflanzliche lebensmittel und getränke
tomaten
tomaten und ihre produkte
Categories
Available in
austria, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Salz,Zucker,Wasser,Paprika,Apfel,Branntweinessig,Tomatenpüree,Gewürzextrakt
Related Products in Condiments
Champagne Vinaigrette
Bella Sun Luci
D NOVA 4
California sun dried tomato & basil, made with extra virgin olive oil
D NOVA 3
Sesame teriyaki sauce
E NOVA 4
Tomato and artichoke pasta sauce, tomato and artichoke
A NOVA 3
Meyer Lemon Vinaigrette
Bella Sun Luci
D NOVA 4
The ultimate marinade
E NOVA 4
Korean Bbq Marinade In Minutes
Mooney Farms
E NOVA 4
Marinade
E NOVA 4
SALSA GOURMET
BELLA SUN LUCI
NOVA 3
Chipotle sweet & smokey sundried tomato topper & sauce
C NOVA 3
Pad Thai Sauce
M&S Food
E NOVA 3
Sun dried tomato pesto sauce with whole pine nuts
Mooney Farms
D NOVA 3