Barcode: 4012941583197
Letscho-Pfanne
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
qualität aus deutschland
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 181.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
70% Schweinefleisch, 30% Würzmarinade (Paprika rot und grün, Trinkwasser, Rapsöl Essig aus Essigsäure, Tomatenmark. Zwiebelpulver. Speisesalz, Zucker, Gewürze, Kartoffelstärke).
Related Products in Meals
Butternut squash bisque with ginger, butternut squash
C NOVA 4
Chicken Tortilla Soup With Roasted Chiles
Garden fresh gourmet
B NOVA 4
Tomato With Parmesan Soup
Garden fresh gourmet
C NOVA 4
Chicken Noodle Soup With Kale
Garden fresh gourmet
C NOVA 4
Chicken shortcrust pastry pie
M&S
NOVA 3
Tomato soup
C NOVA 4
Roasted potato soup with chives, roasted potato
C NOVA 4
Chicken noodle soup with kale, chicken noodle
B NOVA 4
Chicken Tortilla With Roasted Chiles Soup
Garden fresh gourmet
B NOVA 4
Broccoli cheddar soup with parmesan, broccoli cheddar parmesan
C NOVA 4
Green curry chicken soup with coconut, green curry chicken
C NOVA 4
Roasted potato soup with chives, roasted potato
C NOVA 4