Barcode: 7050122109962
Lett & Sprø Salt
by MAARUD AS
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 445.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Poteter, solsikkeolje/rapsolje, krydderblanding (maltodekstrin, salt, stivelsesirup (fra mais), druesukker, gjærekstrakt, naturlig aroma, løkpulver, syre (sitronsyre), løpstikke). Kan inneholde spor av _MELK_.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Furlani five cheese garlic bread
Furlani
D NOVA 4
Clover valley, cinnamon mini squares
Clover Valley
D NOVA 4
Potato Chips Plain
E NOVA 3
Honey crunch & oats frosted corn and wheat flakes cereal with granola clusters, honey crunch & oats
Clover valley
NOVA 4
Dry Roasted and Unsalted Almonds
Trader Joes
A NOVA 1
100% Cranberry Juice
Trader Joe's
B NOVA 1
Crispy Dried Watermelon
Trader Joe's
D NOVA 1
Raisin Bran Cereal
Clover Valley
D NOVA 4
Sweet Maui Onion Potato Chips
Grippos
E NOVA 4
Clover valley, sweetened multi-grain cereal, fruity hoops
Clover Valley
E NOVA 4
Cereal
Clover Valley
D NOVA 3
Frosted Flakes
Clover Valley
E NOVA 3