Barcode: 7025110184269
Lettmelk
Labels
no gluten
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Økologisk lettmelk. Lavpasteurisert og homogenisert.
Related Products in Dairies
Whole Milk
Price's
C NOVA 1
Old Fashioned Pimento Cheese
Mrs. Grissom's
D NOVA 4
Cottage Cheese
Price’s
C
Cheese Spread Chipotle Cheddar With Bacon
Mrs. Grissom's
D NOVA 4
Medium salsa con queso, medium
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Smoked gouda cheese spread
D NOVA 4
Greek Strained Nonfat Yogurt
Hy-Vee
A NOVA 4
Greek Strained Nonfat Yogurt
Hy-Vee
B NOVA 4
Raspberry greek strained yogurt, raspberry
Hy-Vee
B NOVA 4
Greek Strained Yogurt
Hy-Vee
B NOVA 4
Gourmet cheese spread
D NOVA 4
Cheese Spread Smoked Gouda
Mrs. Grissom's
D NOVA 4