Barcode: 7048840000029
Lettmelk, 1% fett
Labels
no gluten
green dot
kavlifondet
norsk melk
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Melk (99%), fett (1%)
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Queso Extreme
Tacoma Boys Markets
C NOVA 4
Lucifero cheese
D NOVA 3
Organic Fresh Grass Fed Whole Milk
Ecomeal Organic Inc
C NOVA 1
Gran soresina, parmigiano reggiano cheese wedge
Gran Soresina
D NOVA 3
Kaseplattli
migros
D
Grana padano cheese
D NOVA 3
Eco Meal, Baby Mozzarella Cheese
Ecomeal Organic Inc
D NOVA 3
light ans free vu suzette
danone
B NOVA 4
Buffalo's milk mozzarella
D NOVA 3
Mosterd Kaasblokjes
Albert Heijn
D NOVA 4
Eco Meal, Whole Milk Ricotta Cheese
Ecomeal Organic Inc
D NOVA 3
Eco Meal, Feta Cheese
Ecomeal Organic Inc
D NOVA 3