Barcode: 7090006470160
Lettmjølk 1,2% fett
Labels
no gluten
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Økologisk lettmelk
Related Products in Dairies
Greek yogurt, key lime
Chobani
B NOVA 4 Eco-Score B
REDUCED FAT MILD & DELICATE MOZZARELLA
TESCO
A NOVA 3 Eco-Score C
Gorgonzola
Edeka
D NOVA 3 Eco-Score D
Magerquark
Schwalbchen
A NOVA 3 Eco-Score D
Käse Cremig XXL
Grünländer
NOVA 3 Eco-Score D
Frische Bio-Vollmilch 3,8 % Fett
Bio,Aldi
C NOVA 1 Eco-Score B
Frische Vollmilch
EDEKA Bio
C NOVA 1 Eco-Score D
Parmesan Cheese Crisps
Whisps
E NOVA 3 Eco-Score D
vanilla
Yoplait
A NOVA 4 Eco-Score B
Crema del Piave stracchino
Caseificio Tomasoni, Tomasoni
D NOVA 3 Eco-Score C
Bergbauern Gipfelkäse
Aldi,Aldi Bio
D NOVA 3 Eco-Score B
Almighurt - Apfel-Birne
Almighurt, Ehrmann
C NOVA 4 Eco-Score B