Barcode: 2010084499995
Lettre en chocolats
by Hema
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
contains milk
pure cocoa butter
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 521.0 kcal |
| Fat | 30.4 g |
| of which saturated | 18.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, pâte de cacao, beurre de cacao, émulsifiant LÉCITHINE DE _SOJA_, arôme naturel de vanille. Teneur en cacao du chocolat noir au moins 48%
Allergens
gluten
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Chocolate candies
E NOVA 4
mini tartelettes fourrage lacté et nappage chocolat
les malins plaisirs
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Ghoul's mix milk chocolate candies, milk chocolate
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Chocolate candies
E NOVA 4
Protein Popcorn Blueberry Cheesecake
Icon Meals
E NOVA 4
The Blind Date
Big Sur Bar
C NOVA 3
Ethel m chocolates, almond butter krisp chocolates
E NOVA 4