Barcode: 7038010045301
Lettrømme
by Tine sa
Nutri-Score
D
Environment
Eco-Score A
Labels
no gluten
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 119.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.4 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_fløte_, melkesyrekultur.
Allergens
fløte
Related Products in Dairies
Bonza, one-handed yogurt, watermelon, watermelon
Whitewave Services Inc.
C NOVA 4
Queso Fresco
Don Froylan
D NOVA 3
Powerful Welsh Cheddar
Colliers
D NOVA 3
Mature irish cheddar
D NOVA 3
Salsa con queso
Smart Sense
D NOVA 4
Sweetened condensed milk
E NOVA 4
Bonza, one handed yogurt, orange, orange
Whitewave Services Inc.
C NOVA 4
Verka Fresh Paneer
Verka
C NOVA 3
Bonza, one- handed yogurt pouches, blueberry, blueberry
Bonza
C NOVA 4
Organic Smoothies
Jamba
A NOVA 4
Whole Milk Mozzarella Cheese
Don Froylan
NOVA 3
Milk
Wal-Mart
B NOVA 1