Barcode: 10091227
Lettuce
by Tesco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
assured food standards
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lettuce.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tart apples & caramel snacker
C NOVA 4
Orange Slices
Snack Fresh
A NOVA 1
Apple tray with caramel dip
C NOVA 4
Snack Fresh, Apple Tray With Caramel Dip
Country Fresh Inc.
C NOVA 4
Sweet & Crunchy Apple Slices
Country Fresh
C
Gala Apple Slices
Snack Fresh
C
Celery & carrot with lite ranch dip
A NOVA 4
Fruit tray
A NOVA 1
Ambrosia Apple Slices
Country Fresh
C
Red Apple Slices
Snack Fresh
C
Apple & Cheese Bites With Caramel
Snack Fresh
D NOVA 4
Pink Lady Apple Apple Slices
Country Fresh
C