Barcode: 0040232081873
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.7 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Italian style orzo with red farro salad (cooked coro [water, cooked pasta, {semolina (wheat, durum flour, niacin, iron, (ferrous sulfate), thiamine, mononitrate, riboflavin, folic acid]0, red wine vinaigrette, fat free [basil in red wine vinegar, water, sugar, salt, garlic. xanthan gum (a natural thickener), spices, dehydrated parsley], artichoke hearts (artichoke hearts, water, salt, citric acid], farro red rice blend [cooked faro {water, faro} cooked rice {water, red rice{, rice barn oil], chick peas [cooked dried chicks peas, water, salt], red onion, olives nicoise [olives, water, salt, spice, citric acid], capers [non-pareil capers, basil, salt, sodium benzoate, potassium sorbate).
Allergens
gluten
Additives
e202
e211
e330
e415
Related Products in Sandwiches
ODOMS TENNESSEE PRIDE Sausage Pancakes, 13.7 OZ
D NOVA 4
ODOMS TENNESSEE PRIDE Sausage Croissant, 12.75 OZ
E NOVA 4
Sausage biscuits
E NOVA 4
Jumbo chicken & buttermilk biscuit
D NOVA 4
ODOMS TENNESSEE PRIDE Jumbo Sausage Buttermilk Biscuit, 1.313 LB
E NOVA 4
Sausage & biscuits fully cooked sandwiches
E NOVA 4
Odom's Tennessee Pride Turkey Sausage Biscuits, 12 Count, 17.8 OZ
C NOVA 4
Turkey Sausage & Biscuit, Twin Pack, 3.2 OZ
C NOVA 4
ODOMS TENNESSEE PRIDE Jumbo Sausage And Buttermilk Biscuits Grab And Go, 3.25 OZ
E NOVA 4
Sausage Sandwiches
Tennessee Pride
D NOVA 4
ODOMS TENNESSEE PRIDE Buttermilk Chicken Biscuit, 26.08 OZ
D NOVA 4
Chicken biscuit
D NOVA 4