Barcode: 8850653205527
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Water 62%, pork blood 34%, seasoning agents 4%
Allergens
eggs
soybeans
Related Products in Pork Blood
Saucisses de Toulouse aux Lentilles cuisinées
Raynal et Roquelaure
C NOVA 4 Eco-Score A
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Pesto pasta style
Aldi
C NOVA 4
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Vollrohr Zucker
DmBio
E NOVA 2 Eco-Score A