Barcode: 3380380070853
Lev' Blé
by Priméal
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 66.2 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 7.3 g |
| Proteins | 19.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Levain de _blé_ déshydraté et dévitalisé.
Allergens
gluten
Related Products in Levains
Vitapain epeautre
Moulin des moines
A NOVA 1
Ready to bake! scooby-doo! shape cutout sugar cookies
E NOVA 4
Pillsbury Ready To Bake! Hot Cocoa Cookies 12 Count
E NOVA 4
Melts S'More Sensation Filled Cookies
Pillsbury
E NOVA 4
Red Velvet Cookies With Cream Cheese Flavored Chips
Pillsbury
E NOVA 4
Pillsbury Ready to Bake! Gingerbread Cut Out Cookies 12 Count
E NOVA 4
Pancake Batter, Buttermilk
Pillsbury
NOVA 4
Pie Crusts Dough
Pillsbury
E NOVA 4
Cinnabon, Bakery Inspired Cinnamon Rolls
Cinnabon
E NOVA 4
Flaky Supreme Cinnamon Rolls With Butter Cream Icing
Pillsbury
E NOVA 4