Barcode: 3380380070860
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 65.5 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 21.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Levain d'épeautre déshydraté et dévitalisé ( gluten ) issu de fermentation naturelle
Allergens
gluten
Related Products in Food Additives
Weinstein Backpulver
BIOVEGAN, Naturwert Bio
NOVA 4 Eco-Score B
Lebensmittel Farbpasten
REWE, REWE Beste Wahl
NOVA 4
Baking Powder
Borwick's
NOVA 4 Eco-Score C
Vegan savory powder
Les Croquignolettes
BACKHEFE
Edeka Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig (EDEKA)
NOVA 4
Backpulver
Rossman
NOVA 4 Eco-Score A
Lebensmittelfarben
Ruf
NOVA 4
Lebensmittelfarben
Ruf
NOVA 4
Bakpulver
Garant
NOVA 4 Eco-Score B
Hefeflocken, Melasse
Naturata
Lowan Instant Dried Yeast
lowan whole foods
NOVA 4
Poudre à lever
Chabrior
NOVA 3