Barcode: 3380380070983
Lev'quinoa
Labels
no gluten
organic
crossed grain trademark
eu organic
fr bio 01
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 55.4 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 9.8 g |
| Proteins | 19.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
levain déshydraté et dévitalisé de quinoa* (40%) et de riz* issu de fermentation naturelle, levure *80% des ingrédients sont issus de sélectionnée, l'agriculture biologique FR-BIO?OI, Convient pour la mise en ?uvre d'I kg de farine,
Related Products in Cooking Helpers
Classic Yellow Cake Mix
Baker's Corner
NOVA 4
Cherry pie filling
Aldi
NOVA 3
Chocolate chip cookie mix
Baker's Corner
NOVA 4
BBQ chicken coating mix
E NOVA 4
Maple Pecan Shortbread Premium Baking Mix, Maple Pecan Shortbread
NOVA 4
Chocolate Instant Pudding & Pie Filling
Aldi
E NOVA 4
Pumpkin Spice Cupcake & Frosting Mix, Pumpkin Spice
NOVA 4
Caramel Apple Flavored Cupcake & Frosting Mix, Caramel Apple
NOVA 4
Orange gelatin dessert
Bakers Corner
NOVA 4
Gluten Free Pancake and Baking Mix
Aldi
NOVA 4
Parmesan garlic chicken coating mix, parmesan garlic
E NOVA 4
Chewy Fudge Brownie Mix
Baker's Corner
E NOVA 4