Barcode: 7790873000025
Levadura en copos
by TITAN
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no additives
sin tacc
Categories
Available in
argentina
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 13.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 21.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Levadura natural
Allergens
none
Related Products in Food Additives
Gélatine de boeuf en poudre
Now Foods
NOVA 4
Hickory Liquid Smoke
Stubb's
NOVA 4
Orange Blossom Water
Cortas
NOVA 1
Brewer's Yeast
Now,GNC
NOVA 1
Blueberry Lemonade Liquid Water Enhancing
MiO
NOVA 4
Baking Powder
Sprouts, Sprouts Farmers Market
NOVA 3
Weinstein Backpulver
Histaminikus
Lemon Lime Liquid Water Enhancer with Electrolytes
MiO
NOVA 4
Gelatin
NOVA 4
Berry Pomegranate Liquid Water Enhancer
MiO
NOVA 4
Lemonade Liquid Drink Mix
Country Time
NOVA 4
Nutritional Yeast Powder
Now Foods
NOVA 1