Barcode: 0017929111014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 26.0 g |
| Proteins | 44.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Levadura instantánea, monoestearato de sorbitán y ácido ascórbico. Este producto no contiene gluten.
Related Products in Food Additives
Baking Powder
Sprouts, Sprouts Farmers Market
NOVA 3
American Peppermint Extract
NOVA 1
Strawberry Orange Liquid Water Enhancer
Mio
NOVA 4
Simply Clear Zero Calorie Drink Enhancer, Grape
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
NOVA 4
Blueberry Lemonade Liquid Water Enhancing
MiO
NOVA 4
Organic Baker's Extract
Rodelle
NOVA 4
Berry Pomegranate Liquid Water Enhancer
MiO
NOVA 4
Dark chocolate hazelnuts with chili
Organic Traditions
NOVA 3
Bicarbonate de soude
Great Value
NOVA 1
Baking Powder
Dr. Oetker
NOVA 4
Black cherry gelatin dessert
Great Value
NOVA 4
Lemon Lime Liquid Water Enhancer with Electrolytes
MiO
NOVA 4