Barcode: 7790813150131
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 48.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Levadura para panificacion, Emulsionante (E 491)
Additives
e491
Related Products in Food Additives
Blueberry Lemonade Liquid Water Enhancing
MiO
NOVA 4
American Peppermint Extract
NOVA 1
Berry Pomegranate Liquid Water Enhancer
MiO
NOVA 4
Gelatin
NOVA 4
Strawberry Orange Liquid Water Enhancer
Mio
NOVA 4
Organic Baker's Extract
Rodelle
NOVA 4
Baking Powder
Sprouts, Sprouts Farmers Market
NOVA 3
Lemon Lime Liquid Water Enhancer with Electrolytes
MiO
NOVA 4
Bicarbonate de soude
Great Value
NOVA 1
Baking Powder
Dr. Oetker
NOVA 4
Dark chocolate hazelnuts with chili
Organic Traditions
NOVA 3
Lemonade Liquid Drink Mix
Country Time
NOVA 4