Barcode: 0859215009052
Levant, hummus, original
by Levant
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 14.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Chickpeas, tahini, citric acid, water, sunflower oil, salt, garlic powder.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Tomaten Ketchup
Delikato
C NOVA 4
Mojo Picón mit Paprika
Jütro, Tesoros del Sur
D NOVA 4
Tomatenketchup
Havelkrone
C NOVA 4
Tomatensauce Classic
Gut Bio
C
Mojo Verde
Aldi, Jütro, Tesoros del Sur
D NOVA 4
Aioli klassisch
Aldi,Jütro,Tesoros del Sur
D NOVA 4
Pesto gegrilltes Gemüse
Gourmet finest cuisine
NOVA 4
ALDI Mediterrane Käsecreme Feuriger Grieche 100g 1.69€ 1kg 16.90€
Aldi, ALDI Mediterrane Käsecreme
E NOVA 4
Käse Salsa Dip
Sun Snacks
D NOVA 4
Dessertsauce - Schokolade
Mucci
E NOVA 4
Wok-Sauce exotisch
Asia Green Garden
D NOVA 4
Salsa Dip Scharf
Sun Snacks
C NOVA 4