Barcode: 5600445615705
Levedura Nutricional
by Naturefoods
Labels
low or no salt
low salt
no gluten
vegetarian
source of fibre
vegan
green dot
high fibres
no added sugar
no lactose
rich in vitamin d
alto teor em proteina
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 20.0 g |
| Proteins | 47.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Levedura inactiva.
Related Products in Food Additives
Nadiya Mango, Lime & Coriander
Schwartz
NOVA 4
Instant thickening granules
Quick Yeast
doves farm
NOVA 4
Easy Bake Yeast
Allinson's
NOVA 4
Bicarbonate of soda
Morrisons
NOVA 1
Bicarbonate Of Soda imp
Borwick's
NOVA 1
泽洛斯 食用吉利丁
株式会社 井上清助商店
NOVA 4
Easy Bake Yeast 2 x
Aldi
NOVA 4
Pineapple soda
TOMOMASU
NOVA 4
Home made cake 香草精
共立食品株式会社
NOVA 1
Easy on the crushed chilli
Waitrose
NOVA 3
吉利丁片 50g
株式会社ジェリフ
NOVA 4