Barcode: 0850040516722
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 6.4 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 76.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Protein Blend (Whey Protein Concentrate, Milk Protein Concentrate, Whey Protein Isolate), Natural Flavors, Sunflower Lecithin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Monk Fruit Extract, Sea Salt
Additives
e322
e322i
e415
e466
Related Products in Dietary Supplements
Superfood Blend
Daily Dose greens
NOVA 1
Chocolate Covered Strawberry High Protein Shake
Premier Protein
NOVA 4
FULFIL COCOLATE BROWNIE FLAVOUR VITAMIN & PROTEIN BAR
Fulfil
Dose for your liver
Dose
NOVA 4
Protein Milkshake Vanilla
Quest
NOVA 4
High protein drink
Gropper
NOVA 4
Glucerna
Abbott
NOVA 4
Vitamin & Protein Bar
FULFIL
NOVA 4
mini High Protein Bars Lemon
Elevation
NOVA 4
ISO100 Hydrolyzed Protein Powder 100% Whey Protein Isolate Cookies & Cream
Dymatize
NOVA 4
Vegan Protein Blend
FREESOUL
NOVA 4
CARNIVOR Hydrolyzed Beef Protein Isolate Shake
MuscleMeds
NOVA 4