Barcode: 8718781580865
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, glycerine, sorbitol, kleurstoffen (E120, E160a, E133, E100), verdikkingsmiddel (E466), conserveermiddelen (E202, E211).
Additives
e100
e120
e133
e160a
e202
e211
e420
e422
e466
Related Products in Food Additives
Extra levure
ISIO LABORATOIRES
NOVA 1
Lecitina di soia
Crastan
NOVA 1
Levure de bière en paillettes
Agidra
NOVA 1
Lievito madre essiccato
Selex
NOVA 3
Gelatina in fogli
Dr. Oetker, Cameo, Paneangeli
NOVA 4
Effervescent Miele Ape Regina
Tortoroglio
NOVA 4
Lecitina di soia
vitagood
NOVA 1
Lievito pane degli angeli 3pcs
Paneangeli
NOVA 4
Lievito per pizze e focacce
Pedon
NOVA 4
Gelatina in fogli
Fiorentini, Ipafood, OK Brio
NOVA 1
Pasta madre
Cleca, Esselunga
NOVA 1
Lievito per dolci
Despar
NOVA 4