Barcode: 7300156486417
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 270.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Grislever 32%, vatten, fett från gris, griskött 9%, potatismjöl, bindväv från gris, socker, _mjölkpulver_, salt, kryddor (peppar, muskot), lök, druvsocker, antioxidationsmedel (E 300, E 301), konserveringsmedel (E 250).
Allergens
milk
Additives
e250
e300
e301
Related Products in Meats And Their Products
Fuet fines herbes
ESPECIALITATS PIRINEUS SAU
E
Wild Chips
E NOVA 3
saucisson fuet extra
El Andaluz
E NOVA 4
Chiffonnade Poitrine de poulet fumée
Kerets
A NOVA 4
Chiffonnade de blanc de dinde
C NOVA 4
Rillettes pur canard au magret fumé
E NOVA 3
Chorizo
Kiener
D NOVA 4
Grillkorv Med tunt skinn Hemgården
Hemgården
E NOVA 4
Wild Chips
WildMan
E NOVA 3
Fine saveur de viande séchée 200g
Saint Agaûne
E NOVA 4
Jamón curado clásico loncheado
Navidul
E
Poitrine de dinde tranchée casher
A NOVA 4