Barcode: 8710991000584
Leverworst
by Kips
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
beter leven keurmerk 1 ster
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 273.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 8.7 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
varkenslever 37%, varkenssprek, water, varkenszwoerd, aardappelzetmeel, zout, varkenshemoglobine, specerijen, stabilisator: E451, suiker, aroma, kruiden, conserveermiddel:E250
Additives
e250
e451
Related Products in Meats And Their Products
Dulano 6 BRATWURST SAUSAGES MADE IN GERMANY 540ge
Dulano
E NOVA 4
Chargrilled Salt & Chilli British Chicken Thigh Fillets
Sainsbury's
A NOVA 4 Eco-Score E
Angus Choice Beef Patties
Don Lee Farms
NOVA 4
Honey Turkey
Land O'Frost
E NOVA 4
Bacon Gull
Maarud
E NOVA 4
Cajun Chicken Breast Slices
Tesco
A NOVA 4 Eco-Score E
Cured Bacon
Applegate
E NOVA 3
Lengua guisada de cerdo ibérico
D NOVA 3
Prosciutto cotto
Negroni
D NOVA 4 Eco-Score E
Le Supérieur Cuit à l'étouffée
Carrefour
C NOVA 4 Eco-Score E
Bergsalami
Landbeck, Zimmermann
E NOVA 4
Bioland Rinderhackfleisch
Edeka Bio
C