Barcode: 7898994493716
LEVIORA Ghee Tradicional
by LEVIORA
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
no preservatives
no lactose
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Manteiga, Sem lactose, Sem glúten, Sem conservantes, Produto artesanal
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chipotle Lime Flavored Plant-Based Chick'n Tenders
Gardein,Garden Protein International Inc.
B NOVA 4
Matcha ice cream
B NOVA 4
Collins amarena
D NOVA 4
Plant-Based Sweet And Tangy Barbecue Wings
Gardein
A NOVA 4
Plant-Based Be'f Tips
Gardein,Garden Protein International Inc.
B NOVA 4
Blueberry
Aloha
A NOVA 4
plant-based seven grain crispy tenders
gardein
B NOVA 4
Pain « Manna Bread »
L’Épi Doré
A NOVA 3
Plant-Based Lightly Breaded Turk'y Cutlets
Gardein, garden-protein-international-inc
B NOVA 4
Lightly Seasoned Plant-Based Chick'n Scallopini
Gardein, Garden Protein International Inc.
B NOVA 4
Extra virgin olive oil blend
C NOVA 2
Gardein, savory stuffed turk'y with gravy
Gardein, Garden Protein International Inc.
A NOVA 4