Barcode: 3347430021609
Levure de bière maltée
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 47.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
levure de bière, extrait de malt d'orge
Related Products in Food Additives
Gelatin
NOVA 4
Lemonade Liquid Drink Mix
Country Time
NOVA 4
Lemon Lime Liquid Water Enhancer with Electrolytes
MiO
NOVA 4
Blueberry Lemonade Liquid Water Enhancing
MiO
NOVA 4
Gélatine de boeuf en poudre
Now Foods
NOVA 4
Berry Pomegranate Liquid Water Enhancer
MiO
NOVA 4
Bicarbonate de soude
Great Value
NOVA 1
Baking Powder
Sprouts, Sprouts Farmers Market
NOVA 3
Nutritional Yeast Powder
Now Foods
NOVA 1
Brewer's Yeast
Now,GNC
NOVA 1
Weinstein Backpulver
Histaminikus
Dark chocolate hazelnuts with chili
Organic Traditions
NOVA 3