Barcode: 3396410025496
Levure de bière paillette
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 49.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
100% LEVURE DE BIÈRE.
Related Products in Condiments
P&W Remoulade Dänische Art
P&W
C NOVA 4
Crumbled Bacon
Kraft
E NOVA 4
Tomato Ketchup
Clover Valley
E NOVA 4 Eco-Score B
Thai kyllinggryte (Toro)
Toro
C NOVA 4 Eco-Score E
Dänische Dessertsauce
Christians Grød
C NOVA 4
Reduced fat caesar dressing
Marks & Spencer
D NOVA 3 Eco-Score C
Ketchup
UAB DAUMANTAI LT
D NOVA 3 Eco-Score A
Sticky toffee sauce
Marks And Spencer
E NOVA 4
Bearnaisesaus 19 gram 3 stk
Knorr, Unilever
NOVA 4 Eco-Score E
Super Hot Chili Sauce
Heuschen & Schrouff
E NOVA 4
Pineapple Sauce
Golden Farms
A NOVA 1
Musztarda francuska
D Eco-Score B