Barcode: 30045446
Levure de boulangerie
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
bakery yeast
Related Products in Food Additives
Poudre Colorant Alimentaire Verte Foof´dcolor
TRK
NOVA 4
Unmodified Potato Starch
NOVA 3
Bicarbonate of soda
Morrisons
NOVA 1
Easy bake Yeast
ASDA
NOVA 4
Mandelaroma
TRS
For Chicken Gravy Granules
Tesco
NOVA 4
Bicarbonate Of Soda imp
Borwick's
NOVA 1
Easy Bake Yeast 2 x
Aldi
NOVA 4
Easy Bake Yeast
Allinson's
NOVA 4
Instant thickening granules
Quick Yeast
doves farm
NOVA 4
Engevita Nutritional Yeast Flakes
Marigold Health Foods