Barcode: 30028203
Levure Instantanée
by SAF INSTANT
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
Categories
Available in
algeria, france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 157.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Levure (Saccharomyces cerevisiae), émulsifiant: monostéarate de sorbitane (E491),
Additives
e491
Related Products in Frozen Foods
Jimmy dean, biscuit sausage sandwiches
Jimmy Dean, Sara Lee Foods
E NOVA 4
Biscuit sausage snack size frozen sandwiches
Jimmy Dean
E NOVA 4
Original Pork Sausage Patties Fully Cooked
Jimmy Dean
E NOVA 4
Grilled steak
C NOVA 4
Hickory smoked turkey
Jimmy Dean, Sara Lee Foods
D NOVA 4
Jimmy dean, breakfast flatbread, egg, cheese & bacon
D NOVA 4
Monte cristo sandwiches
D NOVA 4
Jimmy dean, meat supreme mac & cheese
C NOVA 4
Jimmy dean, beef in a smoky bbq sauce on a country bun
Jimmy Dean, Sara Lee Foods
D NOVA 4
Hickory smoked turkey breast sandwich
D NOVA 4
Delights smoked ham and sandwiches
Jimmy Dean, Sara Lee Foods
D NOVA 4
Griddle cake sandwiches
Jimmy Dean
D NOVA 4