Barcode: 3329486701254
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 47.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cette levure maltée est le résultat de la culture de Saccharomyces cerevisiae enrichi de 7% d'extrait de malt (_gluten_). Traces possibles de fruits à coques, sésame et soja.
Allergens
gluten
Related Products in Food Additives
Lemonade
PRIME
NOVA 4
Bubly drops
SodaStream
NOVA 4
Prime Lemon Lime Hydration+ Sticks
PRIME
NOVA 4
Colorant alimentaire bleu velours en spray
Alice Delice
NOVA 4
Levadura; seca instantánea para panificación
Tradiferm
NOVA 1
Pure natural food colors
Colormaker Inc.
NOVA 4
Prime Hydration+ Sticks (Blue Raspberry)
PRIME
NOVA 4
PRIME Ice Pop Hydration+ Sticks
PRIME
NOVA 4
Beef Gelatin Powder
Divided Sunset
NOVA 4
Brewer's Yeast Powder
Legendairy Milk
NOVA 1
ICE POP
PRIME
NOVA 4
Tropical Punch Hydration Sticks
PRIME
NOVA 4