Barcode: 6111180000231
levure pâtisserie
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score C
Labels
halal
Categories
Available in
france, morocco, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 183.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 43.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Bicarbonate de sodium, amidon de maïs, pyrophosphate de sodium
Additives
e450
e450i
e500
e500ii
Related Products in Food Additives
Arôme 100% naturel de fleur d'oranger
La Pateliere
NOVA 4
Arôme fleur d'oranger
Samia
NOVA 4
Levure chimique
La Pateliere
NOVA 4
Levure chimique
Lechampion
NOVA 4
Perles argentées
La Patelière
NOVA 4
Levure boulangère
CuliNat
Extrait de Fleurs D'Oranger
Lechampion
NOVA 1
Colorants alimentaires
Lechampion
NOVA 4
Arôme de rose
Haudecœur, Samia
NOVA 1
Poudre a lever
La Pateliere
NOVA 3
Poudre à Lever
La Patelière
NOVA 3
arôme fleur d'oranger
CPVD FOULON
NOVA 4