Barcode: 3068111752307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 43.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
levure boulangère sèche instantanée, émulsifiant : E491 (origine végétale ), agent de traitement de la farine : acide ascorbique.
Additives
e300
e491
Related Products in Food Additives
Baking powder
NOVA 4
Beef Gelatin Powder
Divided Sunset
NOVA 4
ICE POP
PRIME
NOVA 4
Prime Lemon Lime Hydration+ Sticks
PRIME
NOVA 4
Tropical Punch Hydration Sticks
PRIME
NOVA 4
Levadura; seca instantánea para panificación
Tradiferm
NOVA 1
Lievito madre
Belbake
PRIME Ice Pop Hydration+ Sticks
PRIME
NOVA 4
Prime Hydration+ Sticks (Blue Raspberry)
PRIME
NOVA 4
Tartine gelatinate
NOVA 4
Pure natural food colors
Colormaker Inc.
NOVA 4
Colorant alimentaire bleu velours en spray
Alice Delice
NOVA 4