Barcode: 5391517053845
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 305.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lexia Raisins, Veg Oil Contains seeds. May contain stalks or stones
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orange peach mango a blend of 6 organic fruit juices from concentrate, orange peach mango
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
D NOVA 4
Hamburger Rolls
Wellsley Farms
C NOVA 4
Exotics Pineapple Chunks In Lightly Sweetened Coconut Water
Sun Moon
A NOVA 4
Honey Wheat Bread
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
C NOVA 4
Whole grain white bread, white
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
C NOVA 4
New england style hot dog rolls, new england style
Wellsley Farms
C NOVA 4
Vegetable Oil
Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
C NOVA 2
Hot Dog Rolls
Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
C NOVA 4
Orange Juice
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
C NOVA 1
Soft Wheat Bread
C NOVA 4
Tea, Ginger
Goldwily
E NOVA 4
Dry roasted and salted almonds, dry roasted and salted
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
A NOVA 3