Barcode: 8850718817115
เลย์
by Lay's,เลย์
Labels
no preservatives
natural colorings
natural flavors
Categories
Available in
thailand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 529.0 kcal |
| Fat | 32.4 g |
| of which saturated | 14.7 g |
| Carbohydrates | 55.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
มันฝรั่ง 60.3%, น้ำมันพืช 32.7%, เครื่องปรุง 7%,(สารช่วยพา (บอลโทเดกซ์ทริน), วัตถุปรุงแต่งรสอาหาร (โมโนโซเดียมกลูต โดโซเดียม 5 ไรโบนิวคลีโอไทด์), สารป้องกันการจับเป็นก้อน, ก๊าซที่ช่วยในการเก็บรักษาอาหาร, แต่งกลิ่นธรรมชาติ, ไม่ใช้วัตถุกันเสีย
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten free whole grain cereal, cocoa sensation
Van's, Van's International Foods
D NOVA 4
Cranberry almond soft baked whole grain granola
Van's
D NOVA 4
Cinnamon Heaven Whole Grain Cereal
Van's, Van's International Foods, Van's Simply Wholesome
D NOVA 4
French toast sticks
Van's, Van's International Foods
NOVA 4
Masa
A NOVA 1
Five whole grain cereal, natural strawberry
Van's, Van's International Foods
C NOVA 4
Soft baked whole grain granola
C NOVA 4
Van's, soft baked whole grain granola clusters, double chocolate, double chocolate
Van's, Van's International Foods
D NOVA 4
Honey Crunch Cereal
Van's, Van's International Foods, Van's Simply Wholesome
D NOVA 4
Van's, whole grain granola clusters, banana nut, banana nut
Van's, Van's International Foods
C NOVA 4
Blueberry walnut soft baked whole grain granola
Van's, Van's International Foods
C NOVA 4
Soft baked whole grain granola
C NOVA 4