Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Beta-Alanine - Nitrosigine (Inositol-Stabilized Arginine Silicate) - Caffeine (as Caffeine Anhydrous, Microencapsulated Caffeine Anhydrous) - B-aminoisobutyric Acid (L-BAIBA) (as MitoBurn) - GPCgold (Alpha GPC 50%) - Himalayan Rock Salt (with Trace Minerals) - Mucuna pruriens (seed) Extract (98% L-Dopa) - AstraGin (Astragalus membranaceus (root), Panax notoginseng (root)) - Paradoxine (Grains of Paradise, Aframomum melegueta (seed)) - Huperzine A - Silicon Dioxide - Calcium Silicate - Sucralose - Sodium Citrate - Malic Acid - Citric Acid - Natural & Artificial Flavors - Carotene (for color)
Additives
Related Products in Dietary Supplements
Daily Protein Riegel
Vita Moment
MicroVitamin +
Dr. Brad Stanfield
Designer Bar • Fudge Brownie
ESN
Whey Protein Blend Chocolate
Elevation
Epigamia Turbo+ Malai Kulfi Protein Shake
Epigamia
Dipped protein bar
no cow
Pea isolate 80% protein powder
Sprouts
Raw Organic Protein & Greens
Garden Of Life
multi collagen peptides
super youth
WellMix sport DELUXE DOUBLE CHOC
WellMix
Choco Peanut Butter
Yoga Bar
BANANAS & CREAM
premier protein