Barcode: 0501110070063
Lipton green ice tea
by Lipton
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
rainforest alliance
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau,sucre,extrait de thé vert,jus de citron a base de concentré, extrait de menthe, arôme naturel de citron vert🍋, arôme menthe, acidifiant, correcteur d'acidité, anti-oxydant, édulcorant
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brzoskwinie połówki
Helcom Premium, Helcom
B NOVA 3
mix salad with red and white cabbage
Vital Fresh
A NOVA 1
Płatki owsiane górskie
Kupiec
A NOVA 1
Chrupaki w panierce o smaku serowo-cebulowym
HelcoM,Greek Trade
D NOVA 4
Mix owoców w lekkim syropie
Helcom
B NOVA 3
Kasza gryczana prażona
Dovgan, kupiec
A NOVA 1
kasza jęczmieńna
Kupiec
B NOVA 1
Ryż Jaśminowy
Kupiec
Stir Fry Vegetables with mushrooms
World of taste
A NOVA 3
Malina z sokiem cytrynowym
4tea,Greek Trade
D NOVA 4
Chrupaki
Helcom
D NOVA 4
Pomidory suszone na słońcu z przyprawami
Helcom,Greek Trade
D NOVA 3