Barcode: 8410409013389
Lipton Melocoton Zero
by Lipton
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Available in
belgium, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, azúcar, acidulante: ácido citrico, extracto de té (0,12%), zumo de melocoton a partir de concentrado (0,1%), aromas, corrector de acidez: citrato sódico, antioxidante: acido ascórbico, edulcorante: glucósidos de estiviol.
Additives
e300
e330
e331
e331i
Related Products in Beverages
Iced Cafe Mocha All-In-One Nutritional Shake
Orgain
C NOVA 4
Kids Protein Organic Nutritional Shake vanilla 8.25 ounce
Orgain
E NOVA 4
Organic nutrition shake chocolate kids
Orgain Inc.
C NOVA 4
Orgain Kids Protein
Orgain Inc.
C NOVA 4
Organic nutritional shake strawberries cream
Orgain
B NOVA 4
Organic nutritional shake strawberries & cream
Orgain
C NOVA 4
Kids protein
Orgain
C NOVA 4
Organic vegan plant based nutritional shake smooth chocolate
Orgain
B NOVA 4
organic nutrition plant protein shake
orgain
C NOVA 4
Strawberries & Cream All-In-One Nutritional Shake
Orgain Inc.
C NOVA 4
Organic kids protein nutritional shake chocolate
Orgain
C NOVA 4
Organic strawberry nutritional shake, strawberry
C NOVA 4