Barcode: 5900497610339
Lipton Peach Ice Tea
by Lipton
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
czech republic, france, hungary, poland, slovakia, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, sucre, acidifiant : acide citrique, extrait de thé noir (1,4 g/l), jus de pêche à base de concentré (0,1 %), arôme, antioxygène : acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rice pop FREE FROM
By sainsbury's
C NOVA 3
GATORADE ENERGY BAR PEANUT BUTTER 2.1 oz
Kunella
D NOVA 4
White bread artisan loaf
D NOVA 4
Quaker Big Chewy Caramel Popcorn Crunch Granola Bars 1.41 Ounce Plastic Bag
D NOVA 4
Quaker Chewy Granola Bars Caramel Apple .84z
D NOVA 4
QUAKER CWY GRANOLA BARS DIPPS CARAMEL NUT 1.09 oz 6CT/12
E NOVA 4
Quaker Chewy Granola Bars Chocolate Strawberry .84z
D NOVA 4
Organic Super Sweet Cut Corn
Trader Joe's
A
Quaker Chewy Granola Bars Bluberry Yogurt 1.23z
E NOVA 4
Smoked Paprika
Sainsbury's
NOVA 1
Quaker Chewy Granola Bars Strawberry Yogurt 1.23z
E NOVA 4
Quaker cwy granola bars big chocolate & salted caramel 1.41z
E NOVA 4