Barcode: 6091034022742
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Water, Sugar, Black tea extract (0.14%), Malic Acid (E296), Peach Juice from concentrate (0.1%), Flavourings: Nature Identical peach flavourings, Citric Acid (E330), Preservatives: Potassium Sorbate (E202) Dimethyl Dicarbonate (E242), Antioxidant Ascorbic Acid (E300), Acidity Regetator: Trisodium Citrate (E331), Sweetener: Steviol 9lycoside (E960).
Additives
e202
e242
e296
e300
e330
e331
e331iii
e960
Related Products in Beverages
Mtn Dew
Mountain Dew
E NOVA 4
Pepsi Zero Sugar
Pepsi
NOVA 4
Pepsi Zero Sugar
Pepsi
C NOVA 4
Lemonade
Brisk
D NOVA 4
Diet Pepsi
Pepsi
C NOVA 4
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Lemon Iced Tea
Brisk
D NOVA 4
Mtn Dew
Pepsico
E NOVA 4
Pepsi Zero
Pepsi
NOVA 4
Diet Pepsi
Pepsi
C NOVA 4
Mtn Dew
Mtn Dew
E NOVA 4
Mtn Dew
Mtn Dew
E NOVA 4