Barcode: 7613331318879
Liqueur Assortiment
by Coop
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fair trade
fairtrade international
contains alcohol
made in swiss
max havelaar
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao 15%, _lait_ entier en poudre, eau, cacao en pâte 4%, sirop de glucose, _lait_ écrémé en poudre, cognac 3%, whisky 3%, rhum 2,5%, kirsch 2,5%, émulsifiant (E 322 de _soja_), arôme naturel
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
Related Products in Snacks
Creamy chocolate with crisped rice bar
E NOVA 4
Peanut butter crisp bar
E NOVA 4
Filled chocolates candy
E NOVA 4
Candy
E NOVA 4
Laffy taffy candy dulce
E NOVA 4
Candy bars
E NOVA 4
Bunches Of Crispy Milk Chocolate
E NOVA 4
Laffy taffy, taffy candy, sour apple, sour apple
Nestlé
E NOVA 4
Candy bars
Nestle
E NOVA 4
Candy bars
E NOVA 4
Blissful truffle candy bar
E NOVA 4
Candy
E NOVA 4