Barcode: 5059334024355
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 436.0 kcal |
| Fat | 19.9 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 52.1 g |
| of which sugars | 41.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dark Chocolate (58%) (Cocoa Mass, Sugar, Cocoa Butter, Butterfat (_MILK_), Emulsifier: _SOYA_ Lecithin; Vanilla Extract), Glucose Syrup, Cherry Brandy Spirit (11%) (Alcohol, Water, Cherry Juice Concentrate, Cherry Spirit (Schwarzwälder Kirschwasser), Natural Flavouring), Sugar.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Pain d'épices Figues et Noix
Deluxe
D NOVA 4
Tier Kekse
Norma,Le Café,Delicia
D NOVA 4
Naranja Confitada
deluxe
E NOVA 4
Himbeeren & Milchschokolade
Baron International,Excelsior,Norma
E NOVA 4
Butter Waffelgebäck
Norma,Delicia,Aldente
E NOVA 4
Pommes Snack Curry Barbecue Zak 175 Gram (mcennedy)
Mcennedy
D NOVA 4
Stem Ginger All Butter Cookies
Deluxe
E NOVA 4
Tier Kekse mit Dinkel und Hafer
Norma,Delicia,Le Café
E NOVA 4
Butter Waffelgebäck mit Vanillecremefüllung
Delicia,Aldente,Norma
E NOVA 4
Peanut Chocolate Creamy
Mike Mitchell's, Penny
E NOVA 4
Heidelbeeren & Milchschokolade
Baron International,Excelsior,Norma
E NOVA 4
Fines Crêpes dentelle de Bretagne
Saveurs de nos Régions
E NOVA 4