Barcode: 4740012020356
Liqueur Fills
by Kalev
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
pure cocoa butter
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 421.0 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 69.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, cocoa mass, cocoa butter, vodka Viru Valge (2,8%), alcohol, liqueur Vana Tallinn (0,3%), emulsifier (lecithin), flavouring (vanillin). Alcohol content 5,4 % by weight. May contain traces of different nuts and milk powder.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
fine mints
EDEKA
E
EDEKA GUT&GÜNSTIG Salz Stangen 250g 0,89€ 1kg 3,65€
Gut & Günstig, Gut & Günstig Edeka, EDEKA GUT&GÜNSTIG
E NOVA 4
Schoko-Tröpfchen zartbitter
Gut & Günstig
E NOVA 4
Raspelschokolade weiß
Gut & Günstig
E NOVA 4
Schokotatzen
Gut&Günstig
E NOVA 4
Gut & Günstig Star Snack
Gut & Günstig
D NOVA 4
Chips for Friends gesalzen
Gut & Günstig Edeka
D NOVA 3
Tomatensauce
Gut & Günstig
B NOVA 4
Kaffee Kränze
Gut & Günstig
E NOVA 4
Vitalgebäck
Edeka Bio
D NOVA 4
Veggie Chips
Edeka Bio
D NOVA 3
Bacon Snack
gut & günstig
E NOVA 4