Barcode: 3173287205103
Liqueurs de France
by Jacquot
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in france
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 407.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, pâte de cacao, eau, beurre de cacao, Armagnac 1,8 %, eau de vie de marc de champagne 1,7 %, eau de vie de Calvados 1,3 %, eau de vie de framboise 1,3 %, eau de vie de poire Williams 1,3 %, Cognac 1,3 %, matière grasse de _lait_ anhydre, cacao maigre en poudre, émulsifiant : lécithine de tournesol, stabilisant : gomme arabique, arômes.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e414
Related Products in Snacks
Stride sour patch kids gum watermelon 1x14 pc
C NOVA 4
Ice Gum Winter Chill 1X16 Pc
C NOVA 4
Gum Peppermint Sugar Free1X14 Pc
Trident
C NOVA 4
Trident gum spearmint 1x14 pc
C NOVA 4
Trident layers gum pumpkin spice fall1x14.000 pc
B NOVA 4
Trident gum black raspberry twist sugar free1x18 pc
C NOVA 4
Trident gum spearmint 1x50 pc
Trident
C NOVA 4
Stride sour patch kids gum watermelon 1x3 pk
C NOVA 4
Trident gum watermelon 1x50 pc
C NOVA 4
Stride sour patch kids gum orange 1x14 pc
C NOVA 4
Trident gum tropical twist 1x50 pc
C NOVA 4
Original Flavor Soft Sticks
Trident
A NOVA 4