Barcode: 0028000800093
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, water, partially hydrogenated soybean and/or cottonseed oil, sodium caseinate (a milk derivative)**, and less than 2% of natural and artificial flavors, propylene glycol, dipotassium phosphate, polysorbate 60, sodium stearoyl lactylate, color added, sucralose (non-nutritive sweetener).
Additives
e1520
e340
e340ii
e435
e481
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Delish, ground arabica coffee, vanilla iced coffee
Delish, Walgreen Co.
B NOVA 4
100% juice from concentrate
E NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Nice
B NOVA 2
Sliced peaches
C NOVA 3
100% Juice
Good & Delish
E NOVA 4
Mixed fruit { in light syrup }
A NOVA 4
100% juice with pulp
De Good & Lish
C NOVA 1
Raspberries
A NOVA 1
Juice blends cocktail
E NOVA 4
Delish, 100% ground arabica hazelnut coffee, hazelnut
Delish, Walgreen Co.
B NOVA 4
Nice!, apple cocktail - from concentrate
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Honey Nut O's Cereal
Nice!
D NOVA 4