Barcode: 9300605130531
Liquid coffee whitener
by Nestle
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 1
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 13.5 g |
| of which saturated | 12.8 g |
| Carbohydrates | 33.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
water, sugar, vegetable oil, sodium caseinate (milk protein), flavours, plant origin emulsifiers (471, 472e), mineral salt (340), colaurs (160a, 101). contains milk protein. the
Additives
e101
e160a
e340
e471
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zeleninový bujón
Maggi
NOVA 4
Idea pe il saccoccio con paprika sacchetto e
Maggi
NOVA 4
Rýžová kaše meruňka
Dr. Oetker
D NOVA 4
MAGGI Papillotes Spécial Poêle Poulet Herbes de Provence 23,4g
Nestlé, Maggi, Papillotes
NOVA 4
Zeleninová směs s brokolicí
Clever
A NOVA 1
Maggi groente bouillon
Maggi
NOVA 4
Šošovica červená
Billa
A NOVA 1
Škrob pro přípravu masitých jídel
Natura,Dr. Oetker
C NOVA 2
Grønnsaksbuljong
Maggi
Paddestoelen
Maggi
NOVA 4
Papillote Spécial Poêle paprika
Nestlé, Maggi, Papillotes
NOVA 4
Kasvisliemi grönsaksbuljong
Nestlé, Maggi
NOVA 4