Barcode: 0041190473274
LIQUID EGG WHITES
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
EGG WHITES, EGGS
Allergens
eggs
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mango
buah
D NOVA 1
Tortenpfirsich
JedenTag
A NOVA 1
Mango Chili Twist
DAVE & JON'S
D NOVA 3
Mega Hamburger Brötchen
K-Classic
C NOVA 4 Eco-Score B
Grissini lavorati a mano - Rosmarino
iROERO
D Eco-Score B
TRAIL MIX
KIRKLAND Signature
B NOVA 4
Purée fruit
Danival
A
Polish Sauerkraut
vlasic
D NOVA 4 Eco-Score B
Creamy Blend - Mandel & Erbse
Plantopia
B NOVA 4 Eco-Score B
Sourdough Levain
ACE Bakery
C NOVA 4
PLAIN BAGELS
Söla
NOVA 4 Eco-Score B
Spaghetti Bolognese
Rebl Eats
B NOVA 4